Nové knihy

Přihlášení do čtenářského konta:


Výpůjční doba:

Den Výpůjční doba
pondělí 8:00 – 10:45
12:00 – 19:00
úterý 8:00 – 10:45
13:00 – 18:00
středa 8:00 – 10:45
13:00 – 17:00
čtvrtek 8:00 – 10:45
13:00 – 17:00
pátek 15:00 – 18:00
TOPlist

Služby

 • Půjčování knih a časopisů:

  Knihovna má dvě oddělení: oddělení pro dospělé a oddělení pro děti do 15 let. Každé oddělení se dále dělí na volný výběr beletrie, kde jsou knihy řazeny abecedně podle jména autora a na volný výběr naučné literatury, kde jsou řazeny podle oborů. Knihy se půjčují na dobu 4 týdnů

  Knihy půjčujeme absenčně, tj. čtenář si je může odnést mimo knihovnu. V odůvodněných případech se půjčují prezenčně, tj. jsou čtenáři poskytnuty k prostudování v čítárně knihovny.

  Volný výběr periodik je umístěn v čítárně knihovny. Periodika půjčujeme mimo knihovnu s výjimkou posledních čísel týdeníků, která jsou k dispozici k pročtení v prostorách knihovny a absenčně se půjčují až po dalším týdnu. Rovněž periodika půjčujeme na dobu 4 týdnů.

 • Nabízíme odbornou pomoc při výběru beletrie i naučné literatury. Zodpovídáme čtenářům dotazy bibliografického a faktografického rázu.

 • Rezervujeme požadované a momentálně půjčené knihy: máte-li zájem o knihu, která je půjčená, můžete u výpůjčního pultu požádat o její rezervaci. Po vrácení knihy dostanete na e-mail upozornění, že je pro Vás k dispozici. Knihy si můžete rezervovat i sami z domova po internetu po přihlášení do on-line katalogu.

 • Chcete-li i z domova vědět, jaké knihy máme v našem knižním fondu, vstupte do elektronického on-line katalogu. Zde můžete vyhledávat knihy podle autorů, názvu, klíčových slov, zjistit novinky za poslední období atd. Máte-li zájem o naučnou literaturu na konkrétní téma, zadejte v on-line katalogu do pole signatura číslo oboru (viz první odstavec).

 • Poskytujeme meziknihovní výpůjční služby (MVS) – jestliže potřebujete knihu, kterou v našem fondu nemáme, můžeme Vám ji za poplatek 60 Kč objednat z jiné knihovny v ČR. O tuto službu požádejte u výpůjčního pultu, případně zašlete e-mail s popisem žádané knihy. O obdržení knihy Vás budeme informovat.

 • Pořádáme akce pro veřejnost – pozvánky na besedy, přednášky a další pravidelné i jednorázové akce pro dětské i dospělé návštěvníky naleznete v aktualitách. Pořádáme také bibliotematické lekce pro školy.


Doporučujeme: